- E-wydanie Wiadomoci IC

 

Inter Cars SA wraz z wybranymi parterami rozpoczął kampanię informującą mechaników i właścicieli serwisów o konsekwencjach wynikających z pracy na nielegalnym oprogramowaniu. Jeśli korzystasz z takiego oprogramowanie zobacz, co Ci grozi.


Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystając z nielegalnego oprogramowania, naraża się na poważne konsekwencje prawne. Przy wykryciu nielegalnego oprogramowania wysokie grzywny, które wielokrotnie przewyższają wartość programów, wydają się być karą najlżejszą. Dodatkowo może nastąpić konfiskata komputerów i wykorzystywanego z nielegalnym oprogramowaniem sprzętu diagnostycznego oraz istnieje ryzyko pozbawienia wolności, utrata szacunku klientów i narzędzi do pracy.
Współcześnie wykorzystywane w warsztatach urządzenia diagnostyczne i serwisowe cechuje wysoki poziom złożoności i zaawansowania technicznego. Często są to wysokospecjalistyczne systemy przetwarzające informacje, pracujące w oparciu o programy komputerowe, a czasem nawet o wiele funkcjonalnie połączonych programów komputerowych tworzących systemy informatyczne. Wykorzystując w działalności gospodarczej urządzenia tego typu, tj. obejmujące zarówno hardware, jak i software, należy uwzględniać prawną ochronę programów komputerowych. Programy komputerowe podlegają ochronie przewidzianej przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, z późn. zm.), dalej zwanej prawem autorskim. Jest to ochrona zarówno na gruncie prawa prywatnego (cywilnego), jak i prawa karnego.

Konsekwencje używania pirackiego oprogramowania:
• Wysoka grzywna
• Konfiskata komputerów
• Konfiskata nielegalnego oprogramowania
• Ryzyko pozbawienia wolności
• Utrata szacunku klientów

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacjami dotyczącymi kampanii przeciw pirackim oprogramowaniom, w grudniowym wydaniu Wiadomości IC oraz na portalu MotoFocus.pl

Patroni akcji:

 

Patroni medialni akcji:



   Cofnij